MARNYS Vitahelp Витамин А (бета каротен), 30 мл

MARNYS VITAHELP VITAMIN A liquid 30ml rastvor
MARNYS Vitahelp Витамин А (бета каротен), 30 мл
440,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045778C
favorite_border

Опис на производот

  • Витамин А раствор - во форма на бета каротен
  • Додаток во исхраната
  • Погодно за вегани
  • Витамин А придонесува за одржување на нормален вид

За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 30 мл шише со капалка

Содржина

Состав: 0.5 мл содржи:

    %*ПДВ
Бета каротен 4.8 мг 100%

                                             

  • 4.8 мг бета каротен е еквивалентно на 800 мкг (2667 ИЕ) ретинол (активна форма на витамин А) и обезбедува 100% од препорачаното дневно внесување за витамин А

*препорачано дневно внесување

Состојки: ладно цедено маслиново масло, бета каротен 30% (пченкарно масло, бета каротен ДЛ алфа токоферол) и конзерванси (мешани токофероли).

Употреба: 0.5 мл на ден, најдобро наутро. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да претставуваат замена за балансирана исхрана.

Да се чува на температура до 30°С. 

Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се