MaxMedica GS Flex Гел, 75 мл

Max Medica GS Flex gel fleks gel serapeptaza magnezium kamfor mentol
MaxMedica GS Flex Гел, 75 мл
602,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053768C
favorite_border

Опис на производот

GS FLEX GEL содржи cepaпептаза, екстракт од корен од комфри (30%), метил салицилат, магнезиум, ментол и камфор. Се користи за нега на телото по напор или траума.

Пакување: 75 мл

Производител: Пар Пак д.о.о., Република Србија

Содржина

Состав: Aqua Purificata, Symphytum Officinale Root Extract, Magnesium Citrate, Sepigel 305, Serrapeptase, Camphor, Menthol, Wintergreen Essential Oil, Methylparaben, Propylparaben.

Вид на употреба: 2-3 пати на ден, нанесете го гелот во тенок слој на саканото место и нежно масирајте додека кожата не го впие. Гелот лесно се шири и остава пријатно чувство на кожата.

Белешки: Само за надворешна употреба. По апликацијата, измијте ги рацете. Избегнувајте контакт со очи.

Начин на складирање: На собна температура, заштитено од светлина и влага, надвор од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се