MEDELA Purelan Ланолин крема за рагади 7 гр

MEDELA Purelan Ланолин крема за рагади 7 гр
520,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050645C
favorite_border

Опис на производот

100 % Чист ланолин за природна нега за осетливи и суви брадавици, хипо-алергена и без вештачки адитиви и конзерванси. Идеална крема која ги штити брадавиците од сушење за време на доењето. Нема потреба од отстранување пред доењето. Не остава траги на облеката. Пурелан кремата е многу безбедна, може да се користи и за сува бебешка кожа.

Пакување: 7 гр

Содржина

Состав: 100% ултра чист ланолин UPS/ EP1. Природен, без адитиви и конзерванси. 1USP:U.S. Phaemacopoela; EP:European Phaemacopoeia.

Употреба: измијте ги рацете пред употреба. По доењето, исцедете малку млеко и размачкајте преку брадавиците и околу нив и оставете да се исуши. Потоа нанесете мала количина од PuleranTM100. Не треба да се отстранува пред доењето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се