MEDELA Силиконски брадавици, С величина

MEDELA Силиконски брадавици, С величина
920,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024233C
favorite_border

Опис на производот

Силиконските брадавици на Медела ќе Ви овозможат да го доите вашето бебе и покрај овие проблеми. Специјално дизајниран облик за контакт на бебето со природниот мирис на кожата на мајката. Достапни во пар во заштитна кутија, две rолемини.

Содржина

Состав: силикон.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Употреба: Измијте ги рацете со сапун и вода, исчистете ја градата и околниот дел. Навлажнете ја силиконската брадавица со вода да се залепи добро на градата. Притиснете го врвот така што тој да дојде скоро наопаку завртен и фатете ги крилцата на брадавицата. Покријте ги дупчињата со средниот прст и поставете ја над вашата брадавица. Отворениот дел треба да е свртен кон носето на бебето. Проценете ја големината на вашата брадавица така што силиконската брадавица да легнува удобно, а брадавицата лесно да се смести во шуплината без притискање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се