MEDELA Swing Flex Електрична пумпа за измолзување

MEDELA Swing Flex Електрична пумпа за измолзување
9.980,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050648C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Swing Flex – За мајки кои сакаат да се измолзат брзо и ефикасно. Насекаде и во секое време. Идеално за мајки кои дојат и сакаат да го споделат хранењето со нивниот партнер, треба да одат на состанок, или едноставно им треба одмор. Благодарение на двофазната технологија, чувство на природно измолзување како да цица бебето.

Со новата PersonalFit Flex инка мајките ќе имаат сосема ново искуство на измолзување кое може да се прилагоди на индивидуалните потреби. Повеќе млеко и удобност, тестирано од мајките.

Нов дизај благодарение на тимот на научници и мајки кои дојат, оваа инка може да се адаптира на формата на градата за повеќе удобност и ефикасност и да го засили протокот на млеко со што ќе спречи притискање на млечните канали. Овална форма која може да се ротира, со мек, мазен и флексибилен раб. Резултат? Многу удобно и ефикасно измолзување, обликувано според вашата форма.

Пумпите на Медела се дизајнирани да го направат доењето полесно, и да можете да го доите бебето што подолго со вашето мајчино млеко.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се