MEDICA Стеримед Алго вазелинска газа 10 цм х 10 цм

MEDICA Стеримед Алго вазелинска газа 10 цм х 10 цм
40,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030604C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Вазелинска газа

  • Стеримед алго е стерилна газа импрегнирана со мешавина од вазелин, ланолин и течен парафин и екстракт од зелени алги
  • Се користи за третман на рани од изгореници, чиреви, трансплантација на кожа како и рани од различно потекло

Пакување: 1 газа

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се