MEDICAL Антибактериски спреј за раце, 100 мл

MEDICAL Антибактериски спреј за раце, 100 мл
103,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049745C
favorite_border

Опис на производот

  • Дејствува против бактериски соеви како Staphylococcus aureus (MRSA), Mycobacterium tuberculosis, Pseudomonas aeruginosa, Еscherichia coli, Enterococcus faecalis
  • Фунги како Candida albicans и Aspergillus niger
  • Одредени типови вируси како хепатитис А, Б и Ц, HIV, Rota, Influenza virus, Herpes, SARS CoV1, SV40 и други
  • Соодветен е за хируршка дезинфекција на раце во медицински установи

Пакување: 100 мл

Содржина

Не смее да се употребува за промивање на телесни празнини, на слузокожата и очите, како и на оштетена кожа. Ако тоа се случи, веднаш темелно измијте го местото со млаз вода, а во случај на труење, веднаш побарајте лекарска помош.

Medical растворот секогаш чувајте го вон дофат на деца заради испарување на алкохолите, при негова апликација држете ги рацете подалеку од лицето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се