MEDICPROGRESS HEMP Mаст од коноп со ефект на загревање, 250 мл

MEDICPROGRESS HEMP Mаст од коноп со ефект на загревање, 250 мл
688,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050763C
favorite_border

Опис на производот

HEMP - маст од коноп со 5% масло од коноп, кој се употребува за масажа на кожата, со ефект на загревање.

Активните супстанции овозможуваат загревање на кожата и релаксирачки ефект. Маслото од коноп ја зголемува циркулацијата во кожата и обезбедува релаксирачки ефект без чувство на иритација или непријатно чешање на кожата.

Пријатното чувство на кожата трае долго по нанесувањето и овозможува чувство на опуштеност.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав:

HEMP - маст од коноп со ефект на загревање содржи есенцијални масни киселини, витамини А, Б1, Б2, Б6, Ц и Е како и питинска и канабиодилична киселина со силен антибактериски ефект. Исто така содржи калциум, натриум, фосфор, магнезиум, калиум и железо, манган, цинк, силициум или платина. Маслото од коноп ја штити кожата од сушење.

Употреба: масирајте ја кожата со нежни движења и овозможете чувство на топлина и опуштање. Зголемувањето на локалната циркулација во кожата доведува до ослободување од згрченост и евентуална болка.

Нанесете доволна количина и нежно масирајте со концентрични движења. Повторете ако е потребно. Чувството на затоплување ќе следи неколку минути по нанесувањето.

Пред првото нанесување, пробајте ја маста на подлактицата од раката. За поинтензивно чувство на загревање, нанесете повторно.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се