MEDIPHARMA COSMETICS Крема за околу очи со хијалурон, 15 мл

MEDIPHARMA COSMETICS Крема за околу очи со хијалурон, 15 мл
675,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053637C
favorite_border

Опис на производот

Нега на очи со 4 дејства во 1:

 • Ефект на хидратација (со ефикасноста на хијалурон со фармацевтски квалитет)
 • Измазнување на брчките
 • Редуцирање и осветлување на темните кругови околу очите
 • Редуцирање на отокот околу очите
 • Без парфеми
 • Без парабени
 • Без минерални масла
 • Без конзерванси
 • За сите типови на кожа
 • Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

Клучни компоненти во составот:

 • Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува хидрирање на кожата и и дава еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед
 • Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај
 • Екстракт од француска слива (Ente Plum) - е високо олеинско масло (околу 70% олеинска киселина и 20% линолна киселина), што го прави маслото високо негувачко и хидратантно. Исто така, содржи релативно високи количини на антиоксидансот витамин Е, околу 700 ppm што е три пати повеќе отколку во маслиновото масло

Пакување: 15 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се