MEDIPHARMA COSMETICS Мицеларна вода со хијалурон, 200 мл

MEDIPHARMA COSMETICS Мицеларна вода со хијалурон, 200 мл
486,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053641C
favorite_border

Опис на производот

Благодарение на мицеларната технологија ефективно ги отстранува нечистотиите и шминката. Ја освежува и хидрира кожата. Содржи хијалурон со фармацевтски квалитет. Погодна е за употреба за чувствителна и сува кожа. Без масна фаза за чистење на лице.

Нега на лицето со 3 ефекти во 1:

  • Чисти нежно и темелно
  • Ја отстранува шминката
  • Ја храни кожата

Клучни компоненти во составот:

  • Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај
  • Пантенол – има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето
  • Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед

Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана.

Пакување: 200 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се