MEDIPHARMA COSMETICS Ноќна крема за нормална до сува кожа со хијалурон, 50 мл

MEDIPHARMA COSMETICS Ноќна крема за нормална до сува кожа со хијалурон, 50 мл
827,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053634C
favorite_border

Опис на производот

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. Hyaluron Light Ноќната крема е специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и натриум хијалуронат која ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација на кожата на лицето во текот на ноќта.

 • Лајт (LÉGÈRE) нега на кожата
 • Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
 • Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата
 • Ги редуцира фините рани брчки, предизвикани од сувост
 • Обезбедува интензивна хидратација
 • Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот
 • Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина
 • Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата
 • Ја поддржува фазата на природната регенерација на кожата во текот на ноќта
 • Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
 • Лајт текстура
 • Брзо се апсорбира
 • Не масти
 • Специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа
 • Пријатен свеж мирис
 • Без конзерванси

Клучни компоненти во составот:

 • Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
 • Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед
 • Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај
 • Витамин Е – ја храни кожата

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба:

Секоја вечер по чистење на лицето рамномерно нанесете од кремот на кожата на лицето, вратот и деколтето. Брзо се апсорбира без да остави масно чувство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се