MEDIPHARMA COSMETICS Оливенол балсам за усни, 4.8 г

MEDIPHARMA COSMETICS Оливенол балсам за усни, 4.8 г
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053894C
favorite_border

Опис на производот

Посебна нега за испукани, суви усни. Со богатство од најквалитетно ладно цедено маслиново масло, витамин Е, масло од питомо нане, масло од семе од рицинус, пчелин восок. Богатиот состав на балсамот со маслиново масло ги заштитува и пополнува вашите усни. Ладно цеденото маслиново масло, важниот витамин Е и маслото од питомо нане оптимално добро делуваат на вашите усни, ги хранат и негуваат.

Клучни компоненти во составот:

Ладно цедено маслиново масло - богато со витамини, минерали и природни масни киселини, антиоксиданси. Антиоксидансите во маслиновото масло помагаат да се забави процесот на стареење.

Витамин Е - ја штити кожата од УВ зраци, а олеинската киселина ја регенерира кожата, има антиинфламаторно дејство, ја хидрира кожата и таа станува мека и мазна.

Пчелин восок - е полн со минерали и витамини (особено А, Д, Е и К). Ја омекнува кожата, а восокот ја штити. Заедно тие се бариера за штетните влијанија од надворешната средина.

  • Ја подобрува еластичноста на кожата на усните
  • Ги заштитува и пополнува Вашите усни
  • Оптимално добар ефект за Вашите усни
  • Ги негува и прави нежни, мазни и меки
  • Без бои, минерални масла и восок
  • Дерматолошки тестирано

Резултат:  Вашите усни стануваат меки и еластични.

Пакување: 4.8 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се