MEDIX Professional Гел за дезинфекција на раце, 400 мл

MEDIX Professional Гел за дезинфекција на раце, 400 мл
191,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
049880C
favorite_border

Опис на производот

*Биоцид со бактерицидно и делумно вируцидно (обвиени вируси) дејство - уништува 99,9% од Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus (MRSA), Entercocus hirae, Hepatitis viruses (B, C, D), HIV, HTLV, Coronaviruses (MERS-CoV, SARS-CoV-1, SARS-CoV-2), Herpesviruses, Rubella Virus, Influenza viruses, Ebola.

Гел со брзо дејство на база на алкохол за дезинфекција на раце, збогатен со екстракт од алое вера, глицерин и свеж мирис.

Пакување: 400 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се