MERCK Акциски сет 1+1 Фемибион 1, 2 х 28 таблети

FEMIBION 1 30 tablets 1+1
MERCK Акциски сет 1+1 Фемибион 1, 2 х 28 таблети
1.244,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048718C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрана со комплекс на витамини, минерали и биоактивни компоненти - холин, наменет за жени во период на планирање на бременост и во текот на рана бременост (прв триместар - до 12 недели).

  • Л-метил фолат (во вид на калциумова сол)
  • Биолошки активен облик на фолна киселина кој организмот може веднаш да го користи
  • Во организмот обезбедува оптимално ниво на фолати, неопходен за правилен развој на плодот

Во првото тримесечије од вашата бременост, неопходно е да се осигурате да добиете доволно фолат, бидејќи ниското ниво на фолати е еден од факторите на ризик за развој на дефекти на невралната туба кај фетусот*

  • Фолна киселина и метафолин се извор на фолати кај Фемибион 1. Метафолин, активен облик на фолат, директно е достапен во вашето тело и не мора да биде конвертиран
  • Витаминот Д, придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и има улога во процес на клеточна делба
  • Фемибион 1 таблетите содржат 11 витамини (витамини Б-комплекс, витамини Ц, Д и Е), јод, селен, железо и холин

Пакување: 2 х 28 таблети

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се