MERZ Контрактубекс гел 20 г

MERZ Контрактубекс гел 20 г
635,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
004324C
favorite_border

Опис на производот

  • Contractubex е препарат за третман на лузни што се нанесува по затворањето на раните. Contractubex има антипролиферативно, антифлогистично, разлабавувачко и измазнувачко дејство врз лузните
  • Contractubex се  користи кај пациенти со лузни што го ограничуваат  движењето, хипертрофни, келоидни (лузни кои се дебели, подигнати и понекогаш се различно обоени од вашата околна кожа) и козметички нагрдувачки лузни по операции, ампутации, изгореници и несреќи
  • По кантрактури како што се Дипитренова контрактура (стегање на раката) и трауматски тетивни контрактури, како и атрофични лузни (лузни кои формираат дупка или брчки на кожата)
     

Пакување: 20 г

Содржина

Употреба: тенок слој од гелот благо се втрива на кожата или лузната, повеќе пати на ден. Во случај на стари, закоравени лузни, нанесете го Contractubex со преврска и оставете го да делува преку ноќ. Во зависност од големината и дебелината на лузната, третманот може да трае неколку недели или месеци.

Уnотреба кај деца
Кај деца од 1 годишна возраст се препорачува примена на гелот еднаш или двапати дневно на ткиво со лузни.
Примена кај деца помали од 1 година не се препорачува бидејќи не постојат достапни податоци.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се