MIZON Joyful Time Essence Лист-маска со слуз од полжав, 23 г

MIZON Joyful Time Essence Лист-маска со слуз од полжав, 23 г
120,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052085C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

MIZON Joyful Time Essence Mask – Snail е лист-маска со хранлива есенција со слуз од полжав која целокупно ја подобрува состојбата на кожата. Хранливата есенцијата со слуз од полжав ја подобрува влажната бариера на кожата и нејзината еластичност.

Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои на кожата ѝ даваат длабинска хидратација и прихрана.

Пакување: 23 г

Содржина

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, бутилен гликол, натриум цитрат, филтрат од слуз од полжав (750ppm), етилхексилглицерин, лимонска киселина, propandiol, динатриум EDTA, алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, пулулан, натриум хијалуронат, феноксиетанол, арома.

Употреба: по миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се