MIZON Joyful Time Essence Лист-маска со витамини, 23 г

MIZON Joyful Time Essence Лист-маска со витамини, 23 г
120,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052084C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

MIZON Joyful Time Essence Mask Vitamin е лист-маска со витаминска есенција која ја прави кожата значително посјајна по употребата. Витаминската есенција, не само што ја прави кожата посјајна, туку и ефикасно ја затегнува.

Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои на кожата ѝ даваат длабинска хидратација и прихрана.

Пакување: 23 г

Содржина

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, екстракт од семе од Salvia hispanica, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, натриум цитрат, пропандиол, етилхексилглицерин, лимонска киселина, динатриум EDTA, натриум аскорбил фосфат (100ppm), алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, пулулан, натриум хијалуронат, феноксиетанол, арома.

Употреба: по миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се