MIZON Snail Repair Intensive Хидрогел лепенки со слуз од полжав, 60 парчиња

MIZON Snail Repair Intensive Хидрогел лепенки со слуз од полжав, 60 парчиња
1.550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052070C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Хидрогел лепенки за очи со филтрат од слуз од полжав, за нега и хидратација на кожата во регијата околу очите и за подобрување на нејзината еластичност. Ја осветлуваат кожата и делуваат против брчки.

Активни состојки:

  • Ниацинамид 2.1% 
  • Аденозин 0,04%

Пакување: 60 парчиња по 1,66 г

Содржина

Состав: вода, глицерин, калциум хлорид, Ceratonia siliqua (кароб) гума, ксантан гума, ниацинамид, дипропилен гликол, метилпропандиол, филтрат од слуз од полжав, 1,2-хександиол, пентилен гликол, екстракт од семе од Citrus grandis (грејпфрут), екстракт од стебло од Bambusa textilis, екстракт од лист од Pinus palustris, прав од Chondrus crispus, хидролизиран колаген, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, етилхексилглицерин, екстракт од Phellinus linteus, екстракт од Inonotus оbliquus (печурка), злато, аденозин, октапептид-7, sh-октапептид-4, sh-олигопептид-4, sh-олигопептид-4, sh-декапептид-7, sh-декапептид-9, sh-пентапептид-19, кафеоил трипептид-1, хидроксиетилцелулоза, синтетички флуорфлогопит, калај оксид, титаниум диоксид, железо оксид (CI 77491), феноксиетанол, динатриум EDTA, парфем.

Употреба: по чистењето на лицето и нанесување на тонер, извадете по една лепенка користејќи ја лажичката од пакувањето. По поставувањето на лепенката долж линијата на окото, оставете ја да стои од 20 до 40 минути. Потоа отстранете ја и нежно масирајте или тапкајте за да се впие преостанатата есенција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се