MOLLERS Oмега 3 масло - зелено јаболко, 250 мл

MOLLERS Oмега 3 масло - зелено јаболко, 250 мл
1.044,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047301C
favorite_border

Опис на производот

Möller’s маслото од црн дроб на бакалар е природен извор на Омега-3, добиено од див арктички бакалар, уловен во најчистите ладни води на регионот Лофотен и Вестерален во Норвешка.
Möller’s содржи уникатна комбинација на природна омега 3 и витамини Д, А и Е – нутритиенти кои се особено важни за оптимален раст и развој и за одржување на нормално здравје.

ДХА и ЕПА придонесуваат за нормална функција на срцето**.

  • ДХА придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и видот***.
  • Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за одржување на здрави коски.
  • Витаминот А придонесува за одржување на здрав вид и нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав:                                                    

  2.5 мл 5 мл
ДХА (докосахексаеноична киселина) 300 мг 600 мг
ЕПА (еикосапентаеноична киселина) 200 мг 400 мг
Витамин Д 5 мкг (200 ИЕ) 100%* 10мкг (400 ИЕ) 200%*
Витамин А 125 мкг (15,5%)* 250 мкг (31%)*
Витамин Е 1.5 мг (12,5%)* 3 мг (25%)*

Дозирање и начин на употреба:

  • Деца од 6 месеци до 3 години: 2.5 мл
  • Деца од 3 години и возрасни: 5 мл

Наша препорака е да ја земете вашата дневна доза Möller’s наутро после појадокот за да бидете сигурни дека нема да ја заборавите.
По отварањето производот да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 месеци.
За употреба на Möller’s маслото од црн дроб на бакалар за бебиња кои се на исхрана со адаптирано или последователно млеко потребна е претходна консултација со лекар бидејќи адаптираното и последователното млеко во себе содржат витамин Д и ДХА есенцијални масни киселини.

Според препораките на производителот, Möller’s маслото од црн дроб на бакалар можат безбедно да го користат трудници, доилки и постари лица.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се