MOLLERS Омега 3 рипчиња со вкус на јагода, 36 гумени рипчиња

MOLLERS Омега 3 рипчиња со вкус на јагода, 36 гумени рипчиња
758,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049408C
favorite_border

Опис на производот

Möller’s Омега-3 рипчиња за џвакање со пријатен вкус на јагода, содржат природни омега-3 есенцијални масни киселини (ДХА и ЕПА) и витамин Д.

Möller’s Омега-3 рипчињата го обезбедуваат потребниот дневен внес на Омега-3 и витамин Д.

  • ДХА и ЕПА придонесуваат за нормална функција на срцето
  • ДХА придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и видот
  • Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за одржување на нормални заби

Пријатен вкус на јагода кој децата го сакаат.

Без мирис и вкус на риба!

Без вештачки бои!

Пакување: 36 гумени рипчиња

Содржина

Состав:

  2 гумени рипчиња  
Концентрирано рибино масло 560 мг  
Омега-3 масни киселини 370 мг  
ДХА (докосахексаеноична киселина) 280 мг  
ЕПА (еикосапентаеноична киселина) 56 мг  
Витамин Д 10 мкг – 400 И.Е. 200%* 

* Референтна вредност во ЕУ

Дозирање: возрасни и деца над 3 години, две гумени рипчиња на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се