MOLLERS Тотал Омега 3, 14 таблети + 14 капсули

MOLLERS Тотал Омега 3, 14 таблети + 14 капсули
550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052770C
favorite_border

Опис на производот

Комплекс од 25 најважни витамини, минерали, природни екстракти и Омега-3 масни киселини.

Преку активните состојки Молер'с Тотал придонесува за:

  • Намалување на заморот и исцрпеноста - (фолна, железо, магнезиум, витамини Ц, Б2, Б3, Б5, Б6, Б12)
  • Нормална функција на имунолошкиот систем (железо, селен, цинк, витамини А, Б6, Б12, Ц, Д) витаминот Д е присутен во капсулата и таблетата, со што добивате вкупно 20 мкг (800 ИЕ) витамин Д
  • Нормална функција на срцето, мозокот и видот

ДХА придонесува за нормална функција на мозокот и видот*

ДХА и ЕПА придонесуваат за нормална функција  на срцето*

*Корисен ефект се постигнува со дневна доза од 250 мг ДХА и ЕПА

Пакување: 14 меки капсули + 14 таблети

Содржина

Состав: во една капсула и една таблета:

Витамин А 250 мкг
Витамин Б1 1.1 мг
Витамин Б2 1.4 мг
Витамин Б3 16 мг
Витамин Б5 6 мг
Витамин Б6 1.4 мг
Витамин Б12 2.5 мкг
Витамин Ц 80 мг
Витамин Д3 20 мкг (800ИЕ)
Витамин Е 12 мг
Фолна киселина 200 мкг
Магнезиум 85 мг
Железо 7 мг
Цинк 10 мг
Манган 2 мг
Бакар 1 мг
Хром 40 мкг
Молибден 50 мкг
Селен 55 мкг
Јод 22.5 мкг
Екстракт од женшен 100 мг
Женшеноиди 8 мг
Екстракт од родиола 10 мг
Екстракт од глог 10 мг

Рибино масло

  • Омега 3
  • ЕПА
  • ДХА

569.7 мг

375 мг

180 мг

135 мг

 

Употреба: земете 1 капсула и 1 таблета дневно со чаша вода.

После 3 месеци редовно користење препорачуваме да направите пауза од 3 недели. Деца под 11 години, бремени жени и доилки да не го користат овој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се