MONODERMÀ C10 Чист Витамин Ц 10% за лице, 28 меки растителни капсули

Mono derma C10 Schiarente anti-aging Pure vitamin C 10% L-Ascorbic Acid ascorbinska kiselina protiv stareenje
MONODERMÀ C10 Чист Витамин Ц 10% за лице, 28 меки растителни капсули
1.200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035403C
favorite_border

Опис на производот

MonoDermà® содржи чист витамин Ц (аскорбинска киселина) во концентрација од 10%. Витаминот Ц е моќен сојузник против знаците на стареење бидејќи се спротивставува на дејството на слободните радикали и го промовира производството на колаген. Витаминот Ц не само што ги спречува брчките, туку помага во контролата на хиперпигментацијата на кожата, која најчесто има форма на темни дамки на лицето.

MonoDermà® C10, ден по ден, ја враќа природната еластичност на кожата, давајќи му на лицето потониран и покомпактен аспект. Осветлувачкото дејство на MonoDermà® C10 ја прави кожата посјајна и свежа.

Високата антиоксидантна моќ на витаминот Ц е важен фактор за заштита од UVA и UVB зраците, особено ако се применува во комбинација со витамин Е. Всушност, постои синергетска врска помеѓу двата витамини: витаминот Ц го регенерира витаминот Е, а со тоа го зголемува дејството против штетата предизвикана од слободните радикали.

  • Се спротивставува на хиперпигментацијата на кожата
  • Антиоксидантно и фото-заштитно дејство (се спротивставува на штетите предизвикани од УВА и УВБ зраците)
  • Ја одржува кожата еластична
  • Ја фаворизира синтезата на колаген
  • Го намалува стареењето на кожата

Пакување: 28 меки еднодозни растителни капсули за лице

Содржина

Состав: циклопентасилоксан, аскорбинска киселина, диметикон, кросполимер, диметакрилат кросполимер.

Без додаток на мирис и конзерванси.

Капсулата е од растително потекло и е биоразградлива, ги задржува особините на чистиот витамин Ц преку превенција на неговата инактивација од сончевата светлина и допир со кислород.

Употреба: 1-2 ампули на ден. Се аплицираат на кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се