MONODERMÀ E5 Чист Витамин Е 5% за лице, 28 меки растителни капсули

Mono derma E5 Lenitiva Idratante Pure Vitamin E 5% Tocopherol tokoferol suva koza
MONODERMÀ E5 Чист Витамин Е 5% за лице, 28 меки растителни капсули
1.060,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034993C
favorite_border

Опис на производот

MonoDermà® E5 содржи чист Витамин Е (токоферол) од растително потекло во концентрација од 5%. Витаминот Е е моќен природен антиоксиданс и се бори против прекумерното производство на слободни радикали одговорни за стареењето на клетките. Витаминот Е игра важна улога во одржувањето на кожата во физиолошки услови на рамнотежа и се спротивставува и на суштинското стареење на кожата и на фото-стареењето (прекумерна изложеност на сончева светлина и ламби за сончање).

Редовното нанесување на MonoDermà® E5 ги намалува малите брчки и го спречува создавањето на експресивни линии. Кожата од првото нанесување е помека и свиленкаста со јасно намалување на знаците на замор. Посебно е погоден за чувствителна и зацрвенета кожа бидејќи комбинира лесна акција при чешање и омекнувачки и природно хидратантно дејство. Во случај на сува кожа помага во обновувањето на бариерата на корнеум слојот, првиот одбранбен систем на кожата од надворешни агенси.

  • За третман на сува кожа, дерматози со или без чешање
  • Лесно и заштитно дејство на чувствителна кожа и зацрвенета кожа
  • Се спротивставува на штетите предизвикани од прекумерна фото-изложеност (сонце, ламби за сончање)
  • Се спротивставува на дејството на слободните радикали
  • Спречува мали брчки и мимични линии на изразување
  • Ја враќа бариерата на кожата, ја подобрува хидратацијата на кожата

Пакување: 28 меки еднодозни растителни капсули за лице

Содржина

Состав: циклопентасилоксан, диметикон, кросполимер, токоферол, сончогледово масло.

Без додаток на мирис и конзерванси.

Капсулата е од растително потекло и е биоразградлива, ги задржува особините на чистиот витамин Ц преку превенција на неговата инактивација од сончевата светлина и допир со кислород.

Употреба: 1-2 ампули на ден. Се аплицираат на кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се