MOONLEX KN95 Заштитни маски со активен јаглен, 20 парчиња

moonlex kn protective particulate respirator mask active carbon+ respiratorni maski aktiven jaglen
MOONLEX KN95 Заштитни маски со активен јаглен, 20 парчиња
580,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
054340C
favorite_border

Опис на производот

MOONLEX НУДИ ИНОВАТИВНО РЕШЕНИЕ КОЕ 100% ШТИТИ ОД ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ, КОВИД-19 И СЕЗОНСКИОТ ГРИП.
 
MOONLEX е единствената компанија во Македонија којашто произведува лиценцирани заштитни маски со валиден сертификат од НАНДО базата на Европската унија и активно гарантира заштита низ индустриите во Европа.
Активниот јаглерод (исто така наречен активен јаглен) се користи за апсорпција на гасови од воздухот. Има одлични способности за филтрирање и како таков често се користи за третман на вода, филтрација на загадување, прочистување на гасови и многу повеќе.
MOONLEX заштитната маска е подржана и препорачана од Светската здравствена организација како највисок степен за прва заштита од загадениот воздух.
 
Маската е изработена од пет слоја:
  • Хидрофобен неткаен полипропилен
  • Активен јаглен
  • Памук
  • Највисоко квалитетен 40 грамски воден електрет мелтблон филтер
  • Антибактериски и антиалергиски слој

Пакување: 20 заштитни маски

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се