MOUSTICARE Алка против комарци, бело-зелена

MOUSTICARE Алка против комарци, бело-зелена
369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035335C
favorite_border

Опис на производот

Ефикасноста и толеранцијата на овој репелент се тестирани од страна на независни Европски лаборатории.

 • За оптимална заштита во тропски области, користете MoustiCare алки во комбинација со MoustiCare спреј

Наменет е за целото семејство: возрасни, трудници и деца над 30 месеци возраст.

Ефикасност при:

 • Вирус ЗИКА
 • Западнонилска треска
 • Жолта треска
 • Маларија
 • Вирус чикунгунија

Пакување: 1 алка.

Содржина

Содржат: Гераниол – ефикасен во заштитата од комарци и инсекти до 1 месец

Начин на употреба:

 • За оптимална заштита на целото тело, ставете една алка околу рачниот зглоб и друга околу спротивниот глужд
 • Алката е прилагодлива. Не ја стегајте
 • Вадете ја при капење и немојте да спиете со алката
 • Може да ја закачите на торба, количка, чадор или во близина на горниот дел од креветот
 • По употреба, вратете ја алката во оригиналното пакување

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се