MOUSTICARE Спреј против убоди од инсекти со заштита до 6 часа, 125 мл

MOUSTICARE Спреј против убоди од инсекти со заштита до 6 часа, 125 мл
539,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034837C
favorite_border

Опис на производот

MOUSTICARE Природен спреј за кожа за заштита од комарци и други инсекти.

  • Заштита до 6 часа
  • Спрејот е специјално дизајниран за целото семејство вклучувајќи ги и бремените жени и деца над 6 месечна возраст (за регии со зголемен ризик од тешки заболувања кои се пренесуваат по пат на инсекти)

Докажана ефикасност:

  • Наменет за регионите со тропска и умерена клима, овозможува заштита до 6 часа

Штити од убоди на различни инсекти:

  • Вошки
  • Крлежи
  • Болви
  • Муви
  • Мушички
  • Комарци (вклучително и тигрести комарци) кои може да бидат преносители на различни заболувања како маларија, жолта треска, западно нилска денга, чикунгунија и зика

Пакување: 125 мл.

Содржина

Содржи: Моќен активен репелент од растително потекло Eucalyptus Citriodora (активна биоцидна состојка p-menthane-3.8-diol), збогатен со алое вера за омекнување на кожата.

Производот не содржи: синтетички состојки, DEET, алкохол, инсектициди.

Употреба:

Пред употреба добро протресете. Прскајте рамномерно на широка површина на чиста и сува кожа (1 прскање = 1.18 мл покрива површина од 80 цм2). Лесно протријте. Дејството настапува веднаш. Во случај на зголемено потење или после туширање постапката може да се потвори. Не нанесувајте повеќе од 3 апликации на ден.

Мерки на претпазливост: После употреба измијте ги рацете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се