MOUSTICARE Спреј против убоди од инсекти со заштита до 9 часа, 75 мл

MOUSTICARE Спреј против убоди од инсекти со заштита до 9 часа, 75 мл
449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034838C
favorite_border

Опис на производот

MOUSTICARE Природен спреј за кожа за заштита од комарци и други инсекти.

  • Заштита до 9 часа
  • Спрејот е специјално дизајниран за региите кои се изложени на ризик од убоди од инсекти.
  • Наменет е за возрасни, трудници и деца од 6 месечна возраст (за регии со зголемен ризик од тешки заболувања кои се пренесуваат по пат на инсекти)

Заштитува од убоди на различни инсекти:

  • Вошки
  • Крлежи
  • Болви
  • Муви
  • Мушички
  • Комарци (вклучително и тигрести комарци) кои може да бидат преносители на различни заболувања како маларија, жолта треска, западно нилска денга, чикунгунија и зика.

Пакување: 75 мл.

Содржина

Содржи: Висока концентрација на репелент од растително потекло Eucalyptus Citriodora (активна биоцидна состојка p-menthane-3.8-diol).

Производот не содржи: синтетички состојки, DEET, алкохол, инсектициди.

Употреба: Пред употреба добро протресете. Прскајте рамномерно на широка површина на чиста и сува кожа (1 прскање = 1.18 мл покрива површина од 80 цм2). Лесно протријте. Дејството настапува веднаш. Во случај на зголемено потење или после туширање постапката може да се потвори. Не нанесувајте повеќе од 3 апликации на ден.

Мерки на претпазливост: После употреба измијте ги рацете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се