MUSTELA Cold Крема за лице, 40 мл

MUSTELA Cold Крема за лице, 40 мл
429,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000740C
favorite_border

Опис на производот

Посебно формулиран за употреба од првиот ден, хранливиот cold крем за лице има хранливо и заштитно делување за секојдневна нега на кожата на вашето бебе.

Моментално и долготрајно ја смирува и храни сувата кожа, благодарение на хранливиот и заштитен комплекс (cold крем + церамиди) и шеа путер. Го зајакнува и штити хидролипидниот слој од штетното надворешно влијание. Длабински ја храни кожата за да се зачува нејзината природна заштитна бариера. Благодарение на новата формула збогатена со патентирани состојки од природно потекло Avocado Perseose, хранливиот cold крем за лице ја зајакнува кожната бариера и ја штити силата на нејзините матични клетки.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Дермо-Нутритивен комплекс од церамиди и Cold крема дополнет со Avocado Perseose®, ши путер и природни масла богати со стероли.

Начин на употреба: се нанесува наутро и навечер на лицето, како и пред секое излегување надвор.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се