MUSTELA Cold Лосион за тело, 200 мл

MUSTELA Cold Лосион за тело, 200 мл
686,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037543C
favorite_border

Опис на производот

Посебно формулирано за употреба од првиот ден*, Mustela лосионот за тело збогатен со cold крем, е идеален за секојдневна хидратација на сува кожа. Ја храни и смирува сувата кожа, благодарение на хранливиот и заштитен комплекс (cold крем + церамиди), го зајакнува и штити хидролипидниот слој.

Благодарение на новата формула збогатена со патентирана состојка од природно потекло Avocado Perseose, лосионот за тело збогатен со cold крем ја зајакнува кожната бариера и ја штити силата на нејзините матични клетки.

*Формулацијата е безбедна и за предвремено родени бебиња.

Без парабени, фталати, феноксиетанол. Хипоалергена формулација со висока подносливост.* Дерматолошки тестирано под надзор на педијатар за оптимална сигурност.

*Формулација која го намалува ризикот од алергиски реакции.

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба: нанесувајте секојдневно, на кожата на бебето, по капење и сушење, посебно на многу суви подрачја.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се