MUSTELA Пена шампон за теменици, 150 мл

MUSTELA Пена шампон за теменици, 150 мл
588,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011163C
favorite_border

Опис на производот

Нова формулација збогатена со природна Mustela патентирана активна состојка. Нежно ја чисти кожата, притоа не менувајќи ја pH на кожата на косата.

  • Благото ексфолијативно својство на BHA ги омекнува и испира лушпите на теменицата
  • Не ги иритира очите
  • Не содржи парабени, фталати, феноксиетанол
  • Хипоалергена формулација

Пакување: 150 мл

Содржина

Употреба: мала количина нежно се втрива на мокра коса. Се остава да делува 1-2 минути и внимателно се измива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се