MUSTELA Stelatopia Емолиентна крема, 200 мл

MUSTELA Stelatopia Емолиентна крема, 200 мл
1.056,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011648C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменета за нега на кожата на телото
  • Хидрира, ги надополнува липидите и го смирува чешањето
  • Ја обновува и ја зајакнува оштетената кожна бариера кај многу сува и атопична кожа

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Дестилат од сончогледово масло и масло од Avocado Perseose® кое помага во зајкнувањето и обнова на кожната бариера.

Начин на употреба: Се нанесува два пати на ден на лицето и телото (или по потреба).
Се препорачува комбинирана употреба со STELATOPIA® кремата за туширање или маслото за капење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се