MUSTELA Заштитен витамински крем, 100 мл

mustela-vitamin-barrier-cream-100-ml zastiten detski vitamisnki krem
MUSTELA Заштитен витамински крем, 100 мл
486,00 ден.
389,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
015693C
favorite_border

Опис на производот

Заштитен витамински крем 1>2>3.

Комплетна нега на кожата за пеленското подрачје. Секојдневно го спречува пеленскиот осип, веќе од првиот ден. Формулацијата е безбедна за предвремено родени деца.

  1. Avocado Purseose - спречува промени
  2. Alcacea Oxeoline - веднаш смирува
  3. Масло од сончоглед - долготрајно заштитува и епитализира

+ цинк оксид за дополнителна заштита

За заштита, смирување и обновување на кожата во чувствителната пеленска регија. Содржи патентирани состојки за смирување на воспалението, црвенилото и болката од иритации предизвикани од урина и фецес, а дополнително ја хидрира и не ја пресушува кожата.

Пакување: 100 мл.

Содржина

Начин на употреба: се нанесува во тенок слој при секоја промена на пелените, на исчистена и сува кожа.

Не содржи парфеми и конзерванси. Хипоалергена формулација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се