NAILNER 2 во 1 Пенкало против габични инфекции, 4 мл

NAILNER 2 во 1 Пенкало против габични инфекции, 4 мл
685,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019066C
favorite_border

Опис на производот

Докажано ефикасен против габичните инфекции на ноктите!

 •  Отстранува и спречува габични инфекции на ноктите
 •  Видливи резултати после 7 дена
 •  Клинички тестиран производ

Nailner® ги отстранува габичните инфекции на ноктите. Растворот со иновативен систем на аплицирање продира длабоко во ноктот и ја намалува pH вредноста. Настанува кисела средина која го спречува ширењето на габичната инфекција на ноктите.

 • Nailner® го осветлува пожолтениот дел од ноктот и го подобрува неговиот изглед после 7 дена употреба

 • Nailner® спречува појава на повторни инфекции. Одржува природно ниска pH вредност на ноктот која го спречува преживувањето на габите

 • Nailner® содржи состојка за навлажнување која ги хидратира и штити ноктите од сушење, со што се спречува нивната кршливоста

 • Турпирање на инфицираниот нокт не е потребно

 • Nailner® е клинички тестиран производ

Пакување: 4 мл

Содржина

Состав: етил-лактат, глицерин, вода, млечна киселина, ресацетофенон, лимонска киселина.

Употреба: 

 • Nailner® нанесете го на чисти и суви нокти.

 • Пред секоја употреба отстранете ги остатоците од козметичкиот лак за нокти.

 • Растворот треба да се нанесе на целата површина на ноктот.

 • Почекајте најмалку 1 до 2 минути за да растворот Nailner® целосно се упие во ноктот.

 • Nailner® може да се употребува за ноктите на рацете или нозете.

 • После употребата на Nailner®производите може да нанесете козметички лак.

Првиот месец нанесете 2 пати на ден (наутро и навечер).

Вториот месец и понатаму нанесете еднаш на ден се додека не израсне потполно здрав нокт.

Доколку се користи превентивно - нанесете еднаш на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се