NASALEZE Cold And Flu Blocker Спреј за алергии

NASALEZE Cold And Flu Blocker Спреј за алергии
430,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047598C
favorite_border

Опис на производот

Nasaleze Cold and Flu Blocker спрејот е наменет за употреба против настинка и грип и е клинички докажан, природен назален спреј во облик на прав.

Nasaleze Cold and Flu Blocker доведува до брза и ефикасна заштита.

Nasaleze Cold and Flu Blocker претставува уникатна мешавина на силен, природен анти-вирусен состав. Nasaleze Cold and Flu Blocker се претвара во гел во носот и делува како бариера која ги блокира бактериите и вирусите кои се пренесуваат преку воздухот.

Nasaleze Cold and Flu Blocker ги заробува, абсорбира и неутрализира микроорганизмите од воздухот, и на тој начин ја стопира причината за инфекцијата, што е подобро отколку потоа да ги третирате симптомите од истата, и тоа без познати несакани ефекти.

Содржина

Состав: содржи природен целулозен прав, прав од екстракт на лук (PGE) и мента во облик на прав.

Употреба

Nasaleze може соодветно да го користат возрасни, бремени жени и доилки како и деца над 3 годишна возраст под надзор на возрасен. Да се држи подалеку од дофат на мали деца.

1. Издувајте го носот за да го исчистите.

2. Пред секоја употреба, секогаш протресете го шишенцето.

3. Отстранете го капачето.

4. Наместете ја млазницата од шишенцето внатре во едната ноздрва и притеснете со оној притисок што го пробавте, додека нежно вдишувате.

5. Повторете го чекорот број 4 во другата ноздрва.

6. Повторувајте ја постапката секој пат кога ќе го издувате носот.

Родителите можат да го аплицираат производот на своите деца следејќи ги претходните чекори.

Ако Ви се чини тешко да го стиснете шишенцето употребете ги двете раце, но направете тест за да проверите колку притисок е потребен за да ја администрирате потребната доза од 10-15 см прашок.

Nasaleze Cold and Flu Blocker е препорачано да се користи три пати дневно во текот на сезоната на настинки и грип. Но употребата може слободно да се наголемува и намалува во зависност од сериозноста и изложеноста на бактерии и вируси.

Што ако веќе сте настинале? Nasaleze Cold and Flu Blocker е докажано дека го намалува периодот на траење на настинката и грипот и затоа започнете да го употребувате веќе при првите знаци на настинка и грип.

За да се добијат најдобри резултати од Nasaleze спрејот, најважно е да се одржува ефикасната бариера во носот секогаш кога сте изложени на бактерии и вируси – во средини како училишта, болници и јавен превоз.

Начин на чување:

Чувајте го шишенцето и особено млазницата секогаш суви. Не го измивајте шишенцето со вода или некоја друга течност бидејќи ова може да го запуши.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се