NATUR PRODUCT PHARMA Детрикал 2000, 60 таблети

NATUR PRODUCT PHARMA Детрикал 2000, 60 таблети
367,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
047914C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Детрикал 2000 придонесува:

  • За одржување на здрави коски
  • За одржување на нормална мускулна функција
  • За нормална функција на имуниот систем

Витаминот Д го намалува ризикот од настанување на скршеници, ја подобрува нервномускулната функција и го намалува ризикот од паѓање. Паѓањето е ризик фактор за фрактури на коските кај мажи и жени постари од 60 години.

Примена: за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д. 

Пакување: 60 обложени таблети

Содржина

Активна состојка: Витамин Д (холекалциферол) - една таблета содржи 50 мкг.

Дозирање: Возрасни 1 таблета еднаш на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се