NATUR PRODUKT PHARMA ХепатоСлим, 30 капсули

Natur Produkt Pharma Hepatoslim 30 hepatoslim hepatoprotektiv
NATUR PRODUKT PHARMA ХепатоСлим, 30 капсули
410,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
054753C
favorite_border

Опис на производот

ХепатоСлим е додаток на исхрана со екстракт од плод од млечен трн, ризом од куркума и плод од црн бибер, збогатен со холин и хром.

Наменет за зачувување на здравјето на црниот дроб.

Пакување: 30 капсули

Производител: Natur Produkt Pharma Sp. z.o.o., Полска

Содржина

Состав: холин битартарат, сув екстракт од плод на млечен трн, желатин (капсула), сув екстракт од ризом на куркума, микрокристална целулоза (средство за зголемување на волумен), сув екстракт од плод на црн бибер, магнезиумови соли на масни киселини (средство против слепување), хром (III)-хлорид, жолт железо-оксид (боја).

Состав во дневна доза (2 капсули):

  Во дневна доза (2 капсули) %NRV*
Сув екстракт од млечен трн (Silybum marianum, Asteraceae DER 5:1 етанол-вода; содржи 10-12% силимарин, изразено како силибинин) 300 мг **
Холин (во облик на холин-битартарат) 165 мг **
Сув екстракт од ризом на куркума (Curcuma Longa, Zingiberaceae, DER 64-66:1,
етилацетат; содржи 95% куркуминоиди)
60 мг **
Сув екстракт од плод од црн бибер (Piper nigrum, Piperaceae, DER 50:1, етанол-вода; содржи 95% пиперин) 10 мг **
Хром (во облик на хром(III)-хлорид) 40 µg 100

*NRV нутритивна референтна вредност за возрасни

**NRV не е утврдена

Препорачана употреба: два пати на ден по една капсула.

Посебни предупредувања: прочитајте го упатството во кутијата.

Забелешка: Да не се надминува препорачаната дневна доза! Додатоците на
исхрана не треба да се употребуваат како замена за разновидна и избалансирана исхрана!
Начин на чување: да се чува во оригинално пакување, на собна температура (25°С), на суво и темно место, заштитено од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се