NATUR PRODUKT PHARMA Невраксил, 30 капсули

Natur Produkt Pharma Nevraxil 30 nevraksil
NATUR PRODUKT PHARMA Невраксил, 30 капсули
429,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
054752C
favorite_border

Опис на производот

Невраксил е додаток на исхрана кој содржи комплекс на витамини Б3 (ниацин), Б1 (тиамин), Б6, Б12, фолна киселина; магнезиум; женшен (Panax ginseng) и уридин 5-монофосфат.

Придонесува за нормална функција на периферниот нервен систем.

Пакување: 30 капсули

Производител: Natur Produkt Pharma Sp z o.o., Полска

Содржина

Состав: магнезиум оксид, капсула (желатин, боја Е172 (iii)), полнач: микрокристална целулоза, натриумова сол на уридин 5-монофосфат, екстракт на женшен (Panax ginseng), никотинамид. цијанокобаламин, пиридоксин хидрохлорид, тиамин
мононитрат, магнезиумови соли на масни киселини, птероилмоноглутаминска киселина (фолна киселина).

Една капсула содржи

  Во 1 капсула %RDA*
Магнезиум 100 мг 27%
Уридин 5-монофосфат, натриумова сол 61 мг  
Екстракт од женшен (Panax Ginseng) 60 мг  
Витамин Б3 (ниацин, никотинамид) 10 мг NE 63%
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 6 мг 429%
Витамин Б1 (тиамин мононитрат) 4 мг 364%
Фолна киселина 400 µg 200%
Витамин Б12 (цијанокобаламин) 10 µg 400%

*Референтни вредности за возрасни (RDA)

Начин на употреба: За возрасни - 1 капсула на ден со доволно количина вода, голтната цела. За оптимален ефект се препорачува продолжена употреба (3 месеци). Употребата може да се повтори по пауза од 1 месец.

Чување: Да се чува во оригиналната кутија, на собна температура и на место недостапно за деца!
Не содржи: шеќер, скроб, глутен, лактоза, ароми или конзерванси.

Предупредување: Да не се употребува при бременост и доење, да не се употребува при преосетливост кон некоја од состојките. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се употребува како замена за разновидна и избалансирана исхрана и здрав начин на живот! Секогаш консултирајте се со лекар при заболување или употреба на други лекови.

Внимание: Кај луѓе со дијабет може да се намали шеќерот во крв. Ако ве очекува операција, сопрете ја употребата на производот барем две недели претходно. Да се употребува со внимание и лекарска контрола при земање на
антикоагуланти (на пр. варфарин). Не се препорачува кај лица кои страдаат од автоимуни заболувања. Во првите денови на употреба може лесно да го зголеми срцевиот пулс и крвниот притисок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се