NATURA THERAPY Хепатол протект, 30 + 30 капсули гратис

Natura Therapy Hepatol Forte 30+30 caps gratis
NATURA THERAPY Хепатол протект, 30 + 30 капсули гратис
1.095,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055344C
favorite_border

Опис на производот

Natura Therapy Hepatol Forte е додаток на исхраната од билни екстракти кој ги стимулира детоксикациските процеси во организмот и помага во заштита и одржување на нормалната функција на клетките на црниот дроб.

Пакување: 60 капсули

Производител: Natura Therapy ДОО, Скопје, Р.С. Македонија

Содржина

Состав: Eкстракт од млечен трн –силимарин (Silybum marianum), eкстракт од листови од артичока (Cynara scolymus L.), екстракт од глуварче (Taraxacum officinale), екстракт од цикорија (Cichorium intybus Linn.), калциум Д-глукарат.

Активни состојки во 600 мг (1 капсула) %ПДВ*
Екстракт од Млечен трн (Silybum marianum)
- содржи силимарин 45,73%- 91,46 мг
200 мг /
Eкстракт од листови од артичока (Cynara scolymus L.)
- содржи цинарин 5,25% - 6,3 мг
120 мг /
Eкстракт од глуварче (Taraxacum officinale) 80 мг /
Eкстракт од цикорија (Cichorium intybus Linn.) 80 мг /
Калциум Д-глуканат 40 мг /

Придружни состојки: малтодекстрин, карбоксиметил целулоза.

Начин на употреба: Да се земаат по 1-2 капсули на ден, пред оброк.

Напомена: Производот е наменет за лица над 15 години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Во случај на бременост, доење, земање на терапија со лекови или во случај на медицински надзор препорачуваме да консултирате лекар пред земањето на било кој додаток на исхраната. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за балансирана исхрана и здрав начин на живот. Во случај на појава на несакани реакции прекинете ја употребата и консултирајте се со лекар.

Чување: Да се чува на суво и темно место, надвор од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се