NATURA THERAPY Снаил комплекс, 30 + 30 капсули гратис

Natura Therapy Snail Complex 30+30 caps gratis
NATURA THERAPY Снаил комплекс, 30 + 30 капсули гратис
1.095,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055342C
favorite_border

Опис на производот

NATURA THERAPY Snail Complex е додаток на исхраната со Nutrilex прав од полжав (Moloskum), екстракти
на куркума и босвелиа (темјан) и витамин Ц.

  • Куркуминот и босвелијата помагаат за нормалната функција на зглобовите
  • Витаминот Ц помага за нормално формирање на колаген

Пакување: 60 капсули

Производител: Natura Therapy ДОО, Скопје, Р.С. Македонија

Содржина

Состав на 1 капсула:

  • Стандардизиран екстракт од куркума - Curcumin C3 Complex® (Curcuma longa) 110 мг
  • Nutrilex комплекс во прав (Mollusc) 55 мг
  • Екстракт од босвелиа (Boswellia serrata) 55 мг
  • Витамин Ц 22 мг (27,5% ПДВ)

Придружни состојки: малтедекстрин, карбоксиметил целулоза, желатинска капсула (говедски желатин).

Начин на употреба: 1 капсула, наутро на празен стомак со чаша вода.

Напомена: Производот не е наменет за деца под 12 години. Да се чува на суво и темно место, надвор од дофат на деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Во случај на бременост, доење, земање терапија со лекови или во случај на медицински надзор, препорачуваме да консултирате лекар пред земање на било кој додаток на исхраната.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за балансирана исхрана и здрав начин на живот. Во случај на појава на несакани реакции, прекинете ја употребата и консултирајте се со лекар.

Чување: Да се чува на суво и темно место, надвор од дофат на деца.

Нутритивна вредност за 100 г: Енергетска вредност 1548,9 kJ/370,5 kcal; вода 5,7 г; масти 0,3 г; од кои заситени масти 0 г; јагленохидрати, вкупно 69,59 г: од кои шеќери 9,9 г; протеини 22,5 г; сoл 2 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се