NATURAL WEALTH АБЦ плус, 100 таблети

NATURAL WEALTH АБЦ плус, 100 таблети
1.281,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
007322C
favorite_border

Опис на производот

АБЦ плус е високо квалитетна мултивитаминска и мултиминерална формула што содржи балансирана комбинација од 12 витамини и 12 минерали збогатена со лутеин и ликопен.

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:
Активни состојки:                                                                                          

    *ПДВ%
Бета-каротен 2 мг 33%
Витамин Ц (Аскорбинска киселина) 60 мг 75%
Витамин Д (Холекалциферол)  400 ИЕ 200%
Витамин Е (дл-Алфа токоферол ацетат)  300 ИЕ  250%
Тиамин (Витамин Б1) (Тиамин мононитрат)  1.5 мг 136%
Рибофлавин (Витамин Б2) 1.7 мг 121%
Ниацин (Никотинамид)  20 мг 125%
Витамин Б6 (Пиридоксин хидрохлорид)  2 мг 136%
Фолна киселина 400 мкг  200%
Витамин Б12 (Цијанокобаламин)  6 мкг 240%
Биотин (д-Биотин) 30 мкг 60%
Пантотенска киселина (д-Калциум пантотенат) 10 мг 167%
Калциум (Калциум карбонат) 162 мг 20%
Железо (Железо фумарат) 18 мг 129%
Јод (Калиум јодит)  150 мкг 100%
Магнезиум (Магнезиум оксид) 100 мг 27%
Цинк (Цинк оксид)   15 мг 150%
Селен (Натриум селенат) 20 мкг 36%
Бакар (Бакар глуконат) 2 мг 200%
Манган (манган сулфат) 2.5 мг 125%
Хром (Хром хлорид) 25 мкг 63%
Молибден (Натриум молибдат) 25 мкг 50%
Хлориди (Калиум хлорид)  37 мг  /
Калиум (Калиум хлорид) 40 мг  /
Ликопен 300 мкг  /
Лутеин 250 мкг  /

*препорачано дневно внесување

Производот не содржи: глутен, ваштачки бои и ароми, конзерванси, шеќер, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, школки.
Останати состојки: дикалциум фосфат, растителна  целулоза, кроскармелоза, калциум силикат, силициум, растителен магнезиум стеарат, целулозна обвивка.

Употреба: За возрасни се препорачува по една (1) таблета на ден, заедно со оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се