NATURAL WEALTH Б-комплекс директна енергија прашок, 20 кесички

NATURAL WEALTH Б-комплекс директна енергија прашок, 20 кесички
446,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
034132C
favorite_border

Опис на производот

B-complex - Директна енергија прашок

Нова директна форма на витамин Б комплекс кој делува брзо и ја враќа енергијата во организмот. Комплексот на витамин Б со витамини Б2, Б6 и Б12 придонесува за нормален метаболизам на енергијата и го намалува заморот и исцрпеноста на телото. Фолната киселина придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем. Комплексот на витамин Б е особено важен за спортистите и луѓето изложени на поголем напор.

  • За нормално функционирање на нервниот систем и снабдување со енергија на телото
  • Луѓе кои имаат проблеми со кожата и косата
  • Спортисти
  • Луѓе кои се изложени на стрес или кои редовно консумираат алкохол

Комплексот витамин Б во директна форма на гранули во кеси ви носи дневна доза на витамин Б комплекс, кој делува брзо. Гранулатот од вреќата се истура директно на јазикот и се раствора во устата.

Пријатен вкус на праска и овошје.

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав:

Една кесичка  содржи:                                                         

    %ПДВ*
Пантотенска киселина (калциум-Д-пантотенат) 12 мг 200
Витамин Б2 (рибофлавин-5'-фосфат)  2,8 мг  200
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)  2,8 мг 200
Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид)  2,2 мг 200
Фолна киселина 400 мкг 200
Витамин Б12 (цијанокобаламин)  5 мкг 200

*препорачано дневно внесувње                

Начин на употреба: 1 кесичка на ден
Нанесете ја содржината од кесичката директно во устата, оставете да се раствори во устата и проголтајте. 

Мислења на потрошувачи

dankageorg5
5
супер производ
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се