NATURAL WEALTH Бета глукан+Ц+цинк, 20 кесички

NATURAL WEALTH Бета глукан+Ц+цинк, 20 кесички
623,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
036872C
favorite_border

Опис на производот

Бета глукан со витамин Ц и цинк - напиток за отпорност на организмот со засладувач со вкус на црна рибизла.

Производ наменет за подобрување на имунитетот и општата состојба на организмот. Содржи високо прочистен бета (1,3/1,6) Д-глукан, витамин Ц и цинк.

Придонесува за нормално функционирање на имуниот систем, за намалување на заморот и исцрпеноста.

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав:

Пет кесички содржат: 

    %ПДВ*
1.3/1.6 Бета Д глукан 1000 мг **
Витамин Ц 800 мг 1000
Цинк 15 мг 150
Мед 750 мг **

*препорачано дневно внесување

**препорачаното дневно внесување не е утврдено

Состојки: малтодекстрин, киселина: лимонска киселина, боја: бетанин, арома на црна рибизла, средство против згрутчување: трикалциум фосфат, засладувач: аспартам, ацелсулфам К, цинк цитрат трихидрат, средство против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид. Содржи извор на фенилаланин.

Употреба:

По потреба содржината на една кесичка се раствара во 150 мл топла (не врела) вода или ладна вода. Се пие свежо подготвен. Препорачуваме 1-5 напитоци дневно.

Предупредување: производот содржи мед. Не се препорачува за лица кои се алергични на мед. Во случај на пречуствителност на било која состојка престанете со употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се