NATURAL WEALTH Цинк 10 мг, 100 таблети

NATURAL WEALTH Цинк 10 мг, 100 таблети
382,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030518C
favorite_border

Опис на производот

  • Хелиран цинк
  • Секојдневно надополнување на исхраната со цинк
  • Цинкот придонесува за одржување на нормален вид, нормални коски, кожа, коса и нокти, за нормална плодност и репродукција како и за нормална функција на имуниот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:      

                      ПДВ*
Цинк 10 мг   100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: средства за зголемување на волуменот (дикалциум фосфат, микрокристална целулоза), цинк глуконат, средство против стврднување (растителна стеаринска киселина, стабилизатор (кроскармелоза), средство против стврднување (силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини).
Погодно за вегетаријанци
Употреба: По една (1) таблета на ден по оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирачка исхрана и за здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се