NATURAL WEALTH Цинк 25 мг, 100 таблети

NATURAL WEALTH Цинк 25 мг, 100 таблети
479,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008828C
favorite_border

Опис на производот

  • Хелиран цинк (Цинк глуконат)

Цинк глуконатот претставува хелирана форма на цинк кој за разлика од неорганската форма на цинк, има максимална апсорпција во организмот.

Цинкот се употребува за:

  • Оджување на нормална функција на имуниот систем
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Одржување на нормален вид
  • Одржување на здравјето на кожата
  • Одржување на здравјето на косата
  • Одржување на здравјето на ноктите
  • Придонесува за одржување на нормална плодност и репродукција кај жените и мажите во тек на репрудуктивниот период

Пакување: 100 таблети

Содржина

Една (1) таблета содржи: Активна супстанција: Цинк 25 мг во форма на цинк глуконат.

Останати супстанции: средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза, дикалциум фосфат), средство против стврднување (растителна стеаринска киселина, растителен магнезиум стеарат, силициумдиоксид), средство за глазирање (хидроксипропилметил целулоза, природна глазура од листови на палма).

Појавата на кафени дамки на таблетата е нормална појава.

Производот не содржи: глутен, вештачки бои, ароми и засладувачи, конзерванси,  шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба и натриум.

Употреба: За возрасни, се препорачува по една (1) таблета на ден, пожелно заедно со оброкот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се