NATURAL WEALTH Double Ц, серум 30 мл

NATURAL WEALTH Double Ц, серум 30 мл
797,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041784C
favorite_border

Опис на производот

Double C серум за нега на лице

  • Содржи високостабилизиран патентиран витамин Ц
  • Не содржи парабени
  • Го спречува создавањето на брчки
  • Ја намалува пигментацијата на кожата
  • Штити од фотостареење
  • Лабараториски тестирано

Double C серум содржи високостабилизиран витамин Ц прилагоден за директна употреба на кожата на лицето, кој со своето антиоксидативно дејство ја штити кожата од штетното делување на слободните радикали и на тој начин го спречува предвременото создавање на брчки.

Со секојдневна употреба на Double C serum се намалува изразеноста на брчките, а кожата станува видливо поцврста и поблескава.

Има лесна текстура, лесно се нанасува и брзо се впива.

Ја хидрира и негува кожата и ѝ дава младешки и свеж изглед.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состојки: вода, глицерин, целулозна гума, динатриум EDTA, натриум хијалуронат, аскорбил глукозид, натриум хидроксид, пантенол, сок од лист на Aloe Barbadensis, цветна вода од Chamomile Recutita, вода од лист на Hamamelis virginiana, хидролизиран колаген, натриум PCA,  хидролизиран пченичен протеин, натриум хидроксиметилглицинат, полисорбат 20, масло од зрно на Argania Spinosa, токоферил ацетат, млечна киселина.

Употреба: Серумот се нанесува директно на кожата на лицето и вратот, наутро и навечер пред употреба на дневна односно ноќна крема. Пред употреба потребно е шишенцето да се протресе.

Предупредување: Само за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се