NATURAL WEALTH Фолна киселина 400 мкг, 100 таблети

NATURAL WEALTH Фолна киселина 400 мкг, 100 таблети
465,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017020C
favorite_border

Опис на производот

Natural Wealth Folic Acid е додаток на исхраната погоден и за вегетаријанци

  • За жени во репродуктивниот период

Фолатите (фолна киселина) придонесуваат за раст на мајчиното ткиво во тек на бременоста, за нормално создавање на крвта и за намалување на заморот и исцрпеноста. Со дополнителен внес на фолна киселина се зголемува нивото на фолати кај мајката. Ниското ниво на фолати кај мајката е ризик фактор за развој на оштетување на неуралната цевка кај фетусот во развој.

Земање на додатоци на изхрана со 400 mcg фолна киселина се препорачува кај жени кои сакаат да забременат и кај бремени жени до 12-тата недела од бременоста.

Пакување: 100 таблети

Производител: NATURAL WEALTH NUTRITION CORP. Bohemia, NY 11716 Соединети Американски Држави.

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:                                   

                                                          *ПДВ%
- Фолна киселина        400 мкг          200%

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза, дикалциум фосфат), фолна киселина, малтодекстрин, стабилизатор (вкрстено поврзана целулозна гума), средство за спречување на згрутчување (силика, растителен магнезиум стеарат

Производот не содржи: вештачки ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, глутен, пченица, рива. Производот не содржи натриум. 

Вегетарјанска формула.

Употреба: За возрасни по една (1) таблета на ден, пожелно заедно со оброкот. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате било какви лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте со Вашиот лекар пред употреба на производот. Ако дојде до појава на било какви несакани дејства престанете со употреба на производот и консултирајте со Вашиот лекар. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи, ако заштитната фолија под капачето е оштетена. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се