NATURAL WEALTH Имуно Ц 1000 биофлавоноиди, 20 шумливи таблети

NATURAL WEALTH Имуно Ц 1000 биофлавоноиди, 20 шумливи таблети
273,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
039406C
favorite_border

Опис на производот

Имуно Ц 1000 со биофлавоноиди е витамински производ за одржување на здрав имунитет.

Содржи 1000 мг витамин Ц и 10 мг цитрус биофлавоноиди екстракт.

Витамин Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Состав:
Една шумлива таблета содржи: 

Витамин Ц 1000 мг  
Цитрус биофлавоноиди 10 мг

Состојки: регулатор на киселина - натриум хидроген карбонат, киселина - лимонска киселина, Л- аскорбинска киселина, инулин, арома на портокал, боја бетанин, цитрус биофловоноиди екстракт, засладувач аспартам, ацесулфам К, боја - рибофлавин 5 фосфат.

Употреба: Една (1) шумлива таблета на ден растворена во чаша вода ( 2.5 дл вода).

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
голема содржина на вит. Ц, освежителна напивка која инстантно делува
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се