NATURAL WEALTH К2 + Д3 Форте, 20 капсули

NATURAL WEALTH К2 + Д3 Форте, 20 капсули
391,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043181C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

K2 + D3 Forte

  • За здрави и цврски коски
  • Содржи микроинкапсулиран витамин К2 - МК7
  • Витамините К и Д придонесуваат за одржување на нормални коски
  • Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција/искористување на калциумот и фосфорот, како и за одржување на нормално ниво на калциум во крвта
     

Пакување: 20 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:                                          

    %ПДВ
Витамин К2 (K2VITAL®DELTA**)    75 мкг 100
Витамин D3 (холекалциферол)   10 мкг (400 ИЕ)  200

*препорачан дневен внес

Состојки: восочен пченкарен скроб, хидроксипропилметил целулоза (капсула), средство против згрутчување - магнезиумови соли на масни киселини, менакинон, холекалциферол.
 

Препорачана дневна количина: Една (1) капсула на ден. Да не се надминува препорачаната дневна количина.

Предупредување: лицата кои примаат антикоагулантна терапија, не треба да го земаат производот без претходна консултација со лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се