NATURAL WEALTH К2 + Д3 Форте, 40 капсули

natural wealth K2 + D3 Forte vitamin k2 i d3
NATURAL WEALTH К2 + Д3 Форте, 40 капсули
611,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055143C
favorite_border

Опис на производот

Витамини K2 + D3 Forte е граничен производ за здрави и цврски коски

  • Содржи микроинкапсулиран витамин К2 - МК7 (К2VITAL®DELTA)
  • Витамините К и Д придонесуваат за одржување на нормални коски
  • Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција/искористување на калциумот и фосфорот, како и за одржување на нормално ниво на калциум во крвта
     

Пакување: 40 капсули

Производител: Milsing d.o.o., Загреб, Хрватска

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:                                          

    %ПДВ
Витамин К2 (K2VITAL®DELTA**)    75 мкг 100
Витамин Д3 (холекалциферол) 50 мкг (2000 ИЕ)  1000

*Препорачан дневен внес

**Заштитена трговска марка на Kappa Bioscience AS

Состојки: малтодекстрин, растителна капсула (хидроксипропилметил целулоза), менакинон, холекалциферол,  средство против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

  • Капсула од растително потекло
  • Погодно за вегетаријанци

Препорачана дневна количина: Една (1) капсула на ден.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна количина. Ако планирате било каква медицинска процедура или имате било каква медицинска состојба, консултирајте го вашиот лекар пред употреба на овој граничен производ. Ако земате лекови, консултирајте го вашит лекар пред употреба на производот. Во случај на пречувствителност на било која од состојките, прекинете ја употребата на производот. Бремените жени и доилките да се консултираат со лекар пред да земат било каков производ.

Производот не треба да се користи за надоместување или замена за балансирачка исхрана. Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и за здрав начин на живот.  

Да се чува на температура од 15 до 25°C. Да се употребува до крајот на датумот наведен на пакувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се