NATURAL WEALTH Калциум 600 и витамин Д, 60 таблети

NATURAL WEALTH Калциум 600 и витамин Д, 60 таблети
537,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
010598C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Калциумот е потребен за одржување на нормални коски
  • Калциумот придонесува за нормална мускулна функција
  • Витамин Д придонесува за одржување на нормални коски и нормална мускулна функција

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:                                    

    ПДВ*
Калциум 600 мг 75%
Витамин Д 10 мкг (400 ИЕ) 200%

*препорачано дневно внесување

Состојки: калциум карбонат, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза), стабилизатор (вкрстена целулозна гума), целулозна обвивка, боја титаниум диоксид, холекалциферол, средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат), боја (Sunset Yellow FCF).

Не содржи: глутен, вештачки ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба. Не содржи натриум.
 

Употреба: За возрасни, по една (1) таблета на ден, пожелно заедно со оброкот. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирачка исхрана и за здрав начин на живот.
 

Предупредување: ако сте бремени, доите, земате било какви лекови, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се